Zbulohet: Ja çka u bisedua në takimin ndërmjet Jakup Krasniqit e Adem Grabovcit?!

Ndonëse nga Nisma për Kosovën kanë theksuar se në takimin e zhvilluar ndërmjet Jakup Krasniqit, dhe deputetit të PDK-së, Adem Grabovcin nuk u folë për politikë, merret vesh se ndër të tjera në takim është biseduar për zhvillimet aktuale politike.

Sipas burimeve të Gazeta Blic, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci u ka premtuar drejtuesve të Nismës se do ta mbështes mocionin për rrëzimin e Qeverisë Mustafa.

“Grabovci u ka premtuar përfaqësuesve të Nismës se ai personalisht do ta mbështes mocionin e inicuar për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës”, tha ky burim i Gazetës Blic.

Ndërsa për Gazetablic ka folur edhe Bilall Sherifi i cili tha se “Ai ka ardh të tavolina ku ne kemi qenë duke pirë kafe. Kaq asgjë tjetër