Vritet një polic në Skënderaj

skenderaj
Një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në qendër të Skënderajt sot pak pas orës 17:00

Vrasja është lajmëruar në KALLXO.com nga një qytetar i Skënderajt.

Drejtori i Policisë Rajonale për Mitrovicë, Nehat Thaçi, konfirmoi për KALLXO.com se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00.

“I vrari ka qenë polic, mirëpo në momentin e vrasjes ka qenë jashtë detyrës dhe se arsyeja është një konflikt ndërmjet dy familjeve”, tha Thaçi.

Ai u shpreh se personat e dyshuar për vrasje nuk janë kapur por ata janë në ndjekje nga ana e Policisë.