Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Vjeshta nis këtë javë, temperaturat në rënie – Malisheva Press

Vjeshta nis këtë javë, temperaturat në rënie

auto_moti1470593607

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), paralajmëron se nga sot do të kemi mot më pak të qëndrueshëm krahasuar me javën e kaluar.

Mot më vranësira dhe intervale me diell do të përcjellin gjatë pesë ditëve të ardhshme, kohën në tërë territorin e Kosovës.

“Masa të ftohta nga veriu i kontinentit do ta mbulojnë vendin gjatë kësaj periudhe. Po ashtu edhe reshjet e shiut dhe erërat të ftohta do të jenë prezentë duke ndikuar në uljen e vlerave të maksimaleve deri 15 gradë Celsius, kurse minimalet do të zbresin deri në 5 gradë Celsius ditën e premte (kur dhe zyrtarisht hyjmë në stinën e vjeshtës)”, njofton Instituti.