Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Vështirësi qarkullimi në magjistralen Prishtinë – Pejë (Foto) – Malisheva Press

Vështirësi qarkullimi në magjistralen Prishtinë – Pejë (Foto)

Bora e madhe që ka rënë gjatë orëve të fundit ka vështirësuar komunikacionin në Magjistralen Prishtinë – Pejë. Qarkullimin e automjeteve në këtë aks rrugor e ka vështirësuar edhe më shumë nga shtresat e akullit, të cilat janë krijuar për shkak të mosintervenimit nga kompanitë e pastrimit

 Në disa fotografi të dërguara nga një lexues i portalit Koha.net, shihet rruga e pa pastruar dhe ngricat e krijuara nga bora e madhe.
Argjent Zenaj nga Ministria e Infrastrukturës ka thënë për portalin Koha.net se situata nëpër rrugë nuk është edhe aq e mirë, derisa ka lutur pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes gjatë vozitjes.

“Kompanitë janë në punë, jemi në komunikim me menaxherët rajonal. Situata nuk është më e mira, por nuk është edhe shumë keq. Ne do të kujdesemi që gjatë ditës ta bëjmë edhe me mirë, ndërsa i lusim pjesëmarrësit në komunikacioni që edhe ata të kujdesen gjatë lëvizjes, sepse koha me temperatura të larta e para disa ditë ka bërë që shumë nga vozitësit të bëjnë ndërrimin e gomave të makinave, nga ato të dimrit në të verës”, ka thënë Zenaj.

“Mund të konfirmoj që hedhja e kripës dhe pastrimi i rrugëve do të vazhdojë gjatë gjithë ditës sipas orarit dhe rregullave që i kanë të përcaktuara në kontratë kompanitë”, ka thënë ai.