Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Vazhdon provokimi i serbëve përmes vizitave fetare – Malisheva Press

Vazhdon provokimi i serbëve përmes vizitave fetare

arrestimi_gjakoveSot disa autobus me serb kanë vizituar kishën në Gjakovë dhe në fshatin Mushtisht të komunës së Therandës. Edhe këtë herë sipas qytetarëve në mesin e vizitorëve kishte njerëz të implikuar në masakrat, rrahjet dhe shkatërrimin e pronës së shqiptarëve gjatë luftës në Kosovë. Qytetar nga këto dy lokalitete kanë dalur të protestojnë me pankarta dhe parulla ku më pas ka pasuar nderhyrja brutale e policisë në Gjakovë duke arrestuar dy qytetarë që thuhet të jenë aktivist të Lëvizjes Vetëvendosje. /MalishevaPress
protesta-gjakove1 protesta-gjakove2