Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Thaçi takon Erdoganin, zotohen për thellim bashkëpunimi – Malisheva Press

Thaçi takon Erdoganin, zotohen për thellim bashkëpunimi

thaci_erdoganKreu i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi ka treguar për takimin që ka pasur me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, transmeton Koha.net.

“Sapo përfundova takimin me Presidentin e Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Biseduam për raportet e shkëlqyera në mes shtetit turk dhe atij kosovar, për thellimin e mëtutjeshëm të bashkëpunimit për procesin e anëtarësimit të Kosovës në UNESCO. E falënderova Presidentin Erdoğan për mbështetjen e tij dhe të Turqisë për shtetin e Kosovës dhe popullin e saj”, ka thënë Thaçi. “Në vazhdën e angazhimit tonë për UNESCO, tash po nisem për në Paris”, ka treguar më tej numri dy i Qeverisë.