Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Testi i opozitës – Malisheva Press

Testi i opozitës

Deputetët opozitarë janë të bindur se sot do të rrëzohet qeveria “Mustafa”. Ata thonë se mocionin do ta përkrahin edhe deputetët e koalicionit qeverisës, përderisa LDK-ja është e bindur se do të dështojë iniciativa e opozitës.

Deputetët opozitarë do të shkojnë sot në seancën e Kuvendit të Kosovës të bindur se do të bjerë Qeveria, e cila drejtohet për më shumë se dy vjet nga Isa Mustafa. Ata janë të sigurt se mocionin e votëbesimit të Qeverisë do ta votojnë edhe deputetët e koalicionit duke i dhënë kështu fund, siç thonë, kësaj qeverisjeje.

Deputetja e “Nismës për Kosovën”, Valdete Bajrami, parti kjo që ka iniciuar mocionin, ka deklaruar se kryeministri Mustafa i ka vetëm dy mundësi. Sipas saj, Mustafa ose duhet të japë dorëheqje para mocionit, ose të presë rrëzimin e tij sot.

“Ne kemi punuar dhe po punojmë që nesër qeveria ‘Mustafa’ do të rrëzohet.

Qeveria në ikje e Isa Mustafës sot i ka dy rrugë, njëra është që sot të dorëhiqet dhe nëse kjo nuk ndodh atëherë rrëzimin në Kuvend e ka të garantuar, sepse kjo do të mundësohet përmes mocionit për mosbesim, i cili do të votohet nesër pro rrëzimit të Qeverisë”, ka deklaruar Bajrami për “Zërin”.
Megjithatë zyrtarë të LDK-së janë të bindur se iniciativa e opozitës për rrëzimin e Qeverisë do të dështojë.