Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Temperaturat e larta rrisin fluksin e qytetarëve drejtë Shqipërisë (Foto) – Malisheva Press

Temperaturat e larta rrisin fluksin e qytetarëve drejtë Shqipërisë (Foto)

Sezoni turistik ka nisur para kohe dhe kjo duket nga fluksi i hyrjeve në pikën kufitare të Morinës.

Aktualisht po punohet me katër sportele, por kosovarët që hyjnë në Shqipëri ankohen për shërbimin.

Atyre u duhet të presin 40 minuta për të kaluar procedurat, teksa kërkojnë nga të dy qeveritë të marrin masa për lehtësimin e lëvizjes për sezonin turistik.

Mbi 700 automjete të vogla kanë hyrë deri tani, transmeton tch, ndërsa edhe autobusët janë në një numër të konsiderueshëm.

Për shkak të temperaturave të larta fluksi pritet të rritet të shtunë dhe të diele.