Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Të premten mbahet kupa memoriale “Esmir Shala” në Malishevë (Foto) – Malisheva Press

Të premten mbahet kupa memoriale “Esmir Shala” në Malishevë (Foto)

Për herë të tretë më radhë klubi i notit “Besa” nga Banjë e Malishevës në bashkëpunim me Federatën e Notit të Kosovës dhe në mbështetje të Kuvendit Komunal të Malishevës, organizojnë garën memoriale “Esmir Shala”, që i kushtohet ish-sportistit të përfaqësueses së Kosovës në not, shkruan Malisheva Magazine.


Për këtë aktivitet sportiv që do të mbahet në pishinat e Banjës, Adrian Telaku trajner i klubit “Besa”, thotë se janë bërë të gjitha parapërgatitjet.

“Klubi “Besa” që është edhe nikoqire e kësaj gare të madhe, i ka bërë të gjitha parapërgatitjet, që ky aktivitet të shkoi ashtu siç e meriton ish-kampioni i Kosovës Esmir Shala”, tha trajneri Telaku për Malisheva Magazine.

Kjo garë memoriale pritet të jetë mjaftë interesante, pasi që kanë konfirmuar pjesëmarrjen edhe shumë klube të mëdha të Kosovës. /Malisheva Magazine