Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Të hënën mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit – Malisheva Press

Të hënën mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Kryesia_kuvenditTë hënën është dita që Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë mbledhjen e saj të radhës. Gjatë kësaj mbledhje është përcaktuar si rend dite edhe përgatitjet për seancën plenare të radhës.

Puna e Kuvendit ka kohë që është bllokuar nga tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën të cilat po kërkojnë nga Kryeministri Mustafa që të tërhjekë nënshkrimet nga marrëveshjet, kundër Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, si dhe Demarkacionit me Malin e Zi.

Sipas njoftimit të Kuvendit të Kosovës, mbledhja e Kryesisë do të fillojë nga ora 11:00.