Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive! – Malisheva Press

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic.

Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të konfirmuara por edhe asosh pa konfirmim, është kjo e premte dita kur koalicionet Parazgjedhore rreth PDK-AAK-NISMA, LDK-AKR dhe VV! si dhe Lista Serbe, edhe zyrtarisht do t’i dorëzojnë listat e tyre me kandidatët për deputetë.

Derisa dje në opinion kanë dalur një sërë informatash për listat zgjedhore të AAK-së, LDK-së dhe partive tjera, PDK ende s’ka lëshuar lista në opinion. LDK ende ka lënë mundësi të hapura për sot, kurse AAK e Nisma duket që tashmë kanë mbyllur këto tema.

Mbetet të shihet edhe sot nëse dhe sa do të ketë aderime në mënyrë që në mesnatë të dorëzohen këto lista./Gazeta Blic/