Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Skandaloze: Vidhen plumbat e portretit të Adem Jashari në Prekaz (Foto) – Malisheva Press

Skandaloze: Vidhen plumbat e portretit të Adem Jashari në Prekaz (Foto)

Në 20-vjetorin e rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz, Besart Gashi kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 mijë gëzhoja plumbash ku zbulohej portreti i Adem Jasharit.

Por mozaiku në fjalë nuk është më si në fillim. Gëzhojat me të cilat ishte punuar ky mozaik, dikush i ka vjedhur, shkruan Indeksonline.

Këtë gjë e ka bërë të ditur edhe vetë autori, Besart Gashi.

Gashi ka thënë se do të shkojë sërish dhe do të kthejë veprën në gjendjen e mëparshme. Madje autori pretendon që me këtë vepër të hyjë edhe në librin Guines.