Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Si e festuan refugjatët Vitin e Ri? (Video) – Malisheva Press

Si e festuan refugjatët Vitin e Ri? (Video)

auto_refugjatet-4-780x439-650x3581483357541Nura Ajshe për këtë vit ka një dëshirë: të bashkohet me familjen e saj në Alepo të Sirisë. Ajo tash e 10 muaj është banore e kampit të improvizuar në Tabanoc.

‘’Jo nuk e festoj vitin e ri, por kam një dëshirë të kthehem në vendlindje. Unë vij nga Alepoja e Sirisë. Në kamp i kemi të gjitha kushtet dhe jemi shumë të kënaqur’’, tha ajo.

Koordinatori i kampit në Tabanoc, Goran Stojanovski theksoi se me rastin e ndërrimit të moteve, kanë organizuar një ngjarje kulturore dhe se kanë shpërndarë edhe dhurata.