Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Rivarroset heroi i kombit Zahir Pajaziti – Malisheva Press

Rivarroset heroi i kombit Zahir Pajaziti

foto 2Në Kompleksin Memorial “Zahir Pajaziti” në fshatin Turiçicë të Podujevës është bërë rivarrimi i heroit të kombit Zahir Pajaziti.

Ceremonia është bërë nën patronatin e kryeministrit Isa Mustafa dhe në praninë e mijëra qytetarëve të Kosovës.

Rivarrimi i eshtrave të Zahir Pajazitit është bërë në 20 vjetorin e rënies së Zahir Pajazitit më 20 janar të vitit 1997 në Pestovë të Vushtrrisë, raporton KP.

Ai ka rënë së bashku me Edmond Hoxhën dhe Hakif Zejnullahun. Për nder të 20 vjetorit të rënies në orën 14:00 në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë do të mbahet një akademi përkujtimore.