Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Rexhep Selimi, tregon pse është në Lëvizjen Vetëvendosje! – Malisheva Press

Rexhep Selimi, tregon pse është në Lëvizjen Vetëvendosje!

Rexhep-SelimiDeputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për televizionin Rrokum.tv, ka folur rreth protestës e cila po bëhet kundër “Zajednicës” siç e quajti edhe vetë ai.

Selimi ka potencuar se opozita nuk do të lodhet në organizimin e protestave, ku sipas ti protesta që do të organizohet do të jetë e madhe.

“Qeveria është ajo e cila duhet të lodhet, nuk jemi ne ata”, ka thënë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje.

Gjithashtu ai ka folur edhe rreth lajmit të cilit ka qarkulluar në media, se kinse ka përçarje në mes opozitës, ku dhe është shprehur prerazi se “Në mes të opozitës ska përçarje”, transmeton gazetablic.com

Përveç kësaj ai ka folur edhe për arsyjen për të cilën është anëtarë i Lëvizjes Vetëvendosje, ku dhe është shprehur më pak fjalë se “Arsyja për të cilën Rexhep Selimi është në Vetëvendosje, është sepse ndihet ende si Ushtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës “, ka thënë ai. (Gazeta Blic)