Protestë në Malishevë, kërkohet lirimi i Haradinajt (Foto)

1Sot në Malishevë është mbajtur marsh protestues në mbështetje të ish komandantit të zonës së Dukagjinit, njëherit edhe  kryetarit aktual të AAK-së  Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në Francë që nga 4 janari me fletëarrestë të Serbisë. Marshi protestues filloj në ora 12:00 nga shkolla profesionale “Kujtim Krasniqi” deri tek “Sheshi i Dëshmorëve”.

Kjo protestë u mbajt në vazhdën e protestave që po mbahen në të gjitha qytetet e Kosovës. Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë të AAK-së dhe Nismës./mp/3 (2)20170202_121953