Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Prishet moti, kështu do të jenë temperaturat gjatë javës – Malisheva Press

Prishet moti, kështu do të jenë temperaturat gjatë javës

Moti i paqëndrushëm pritet t’i përshkojë këto ditë të fundjavës. Temperaturat herë-herë mund të jenë të ngritura, por dita do të karakterizohet me mot të paqëndrushëm.

Siç njoftojnë meteorologët, që nga dita e premte do të nis ulja e temperaturave, ku do të ketë edhe shi, bubullina e vranësira. Gjatë ditës së nesërme temperatura më e ulët do të sillet te 7 gradë, ndërkaq më e larta deri në 21 gradë celsius.

Temperatura minimale e ditës së shtunë nuk do të dallojë. Ajo do të sillet te 7 gradë, ndërkaq ajo minimalja do të ulet në 19, krahasuar me një ditë më parë.

Të dielën do të ketë mot të njejtë, me vranësira e bubullima, mirëpo temperaturat do të shënojnë një ngritje të ndjeshme. Temperatura minimale do të ngjitet në 9 gradë, ndërkaq ajo maksimalja në 22 gradë celsius.

E dita e parë e javës së ardhme, do të ketë shi. Temperatura ndërkohë, do të shënojnë rënie nga 9 minimalje dhe 16 maksimalja.