Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Po tentohet zgjidhje e fshehtë për demarkacionin? – Malisheva Press

Po tentohet zgjidhje e fshehtë për demarkacionin?

Një javë para se kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ta vizitojë Kosovën (6 shkurt), zëvendëskryeministri i  Kosovës, Fatmir Limaj, ka paralajmëruar një zgjidhje të përbashkët për demarkacionin (për të dyja shtetet), duke mos dhënë detaje rreth saj.

Megjithatë, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se është për ta gjetur një zgjidhje, mirëpo sipas tij nuk ka mbetur shumë hapësirë për ta rinegociuar këtë marrëveshje, shkruan “Zëri”.

Nga ana tjetër, partitë opozitare janë shprehur të vendosura se partnerët e koalicionit qeverisës janë duke e zvarritur këtë çështje meqë janë duke kërkuar arsyetim për ta mbështetur këtë version, të cilin e kanë kundërshtuar.

Mirëpo, përderisa AAK-ja e Nisma (që janë kundër këtij versioni) kanë mohuar se do ta votojnë variantin e tanishëm, përfaqësuesit e PDK-së janë shprehur optimistë se do t’i ndryshojnë rrethanat dhe bindjet sa i përket Demarkacionit dhe se do të arrihet një zgjidhje përfundimtare.