Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Përfundon regjistrimi i deputetëve në Kuvend, VV dhe LAA kundër PAN-it – Malisheva Press

Përfundon regjistrimi i deputetëve në Kuvend, VV dhe LAA kundër PAN-it

Ka përfunduar regjistrimi i deputetëve të legjislaturës së gjashtë. Për tri ditë rresht u regjistruan 112 deputetë, derisa 8 të tjerë do të regjistrohen të hënën, para datës 3 gusht, kur është caktuar seanca konstituive.

Deputetët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizjes Vetëvendosje, vazhdojnë të jenë këmbëngulës se nuk do t’i bashkohen koalicionit PAN për themelimin e institucioneve të Kosovës.

Deklarimet e përfaqësuesve të koalicionit PAN se i kanë numrat për ta zgjedhur kryetarin dhe qeverinë i quajnë deklarime të një projekti të dështuar.

Deputetja e LDK-së Vjosa Osmani, pret që me 3 gusht asnjë deputet i koalicionit LAA të mos e votojë Kadri Veselin për kryetar Kuvendi dhe Ramush Haradinaj për kryeministër.