Parashikimi i yjeve shqiptare për finalen Francë – Portugali

portugal

Sonte luhet finalja e madhe e Kampionatit Evropian “Francë 2016”.

Pas një muaji të plotë, Portugalia dhe Franca do të përballen në “Stade de France” për titullin e kampionit evropian, shkruan GazetaExpress.

Kjo sfidë e zjarrtë ka ndër në dysh edhe yjet shqiptare, të cilët për GazetënExpress kanë dhënë parashikimet e tyre për ndeshjen e sotme.

Genc Prelvukaj– Franca

Edi Kastrati- Portugalia

Jeton Zogjani– Franca

Hekuran Krasniqi –Franca

Seldi –Unë jam me Portugalinë, por mendoj që premisat më të shumta për fitore i ka Franca.

Blero– Këtë kampionat për çdo ekip që kam bërë tifo është eliminuaë, duke fillu prej Shqipëri, Kroaci, Spanjë dhe Gjermani. Kështu që do të bëjë tifo sonte për Portugalinë me shpresë që Franca bëhet kampion. Nuk guxoj të them asgjë se pastaj del e kundërta.

Gold Ag– Portugalia

Dafina Dauti- Franca

Agon Amiga – Unë si tifoz i futbollit jam për Francën dhe mendoj që Franca do të jetë fituese.

Arta Bajrami – Dëshiroj shumë Portugalia të fitojë, sidomos që luan Christiano Ronaldo, një lojar i madh i dëshiroj fitore.

Leonora Jakupi– Për asnjërën, pavarësisht lojës jo shumë të mirë në këtë kampionat le të fitojë Portugalia.

Yllka Kuqi – Franca

Dj Blunt – Franca

2po2 – Franca normal

Lindon Berisha– Franca ! Së pari për faktin se janë nikoqir – organizator të eventit dhe përshkak rekordit të fitoreve (formes aktuale ) qe e ka. Franca është favoritja ime që nga viti 1998.

Donat Qosja – Franca

Agnesa Vuthaj- Franca

Bim Bimma- Franca

Albatrit Muqiqi –Franca

Korab Shaqiri- Franca me fitore 2:0

Vedat Ademi- Kam dëshirë të fitojë Portugalia, sigurisht për të vetmen arsye se Franca e mundi Gjermaninë jo fer. Pas Kombëtares Shqiptare jam me Gjermaninë, mrëpo sonte përkrah Portugalinë pasi është edhe momenti më i përshtatshëm që Ronaldo të tregojë cilësitë e tij si një nga më të mirët e botës.