Parashikimi i motit për sot

VID: Boy Hurt After Being Dragged into Air Behind Kite Dies in HospitalMot i kthjellët dhe me intervale të pjesëshme dielli do të mbizotrojë  gjatë ditës së sotme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pjesën e parë të ditës parashikohet mot kryesisht i vranët, ndërkaq pjesën e mbetur të ditës pritet mot i kthjellët.

IHMK, parasheh që temparaturat maksimale do të lëvizin prej 11-15 gradë Celsius, ndërsa ato minamale  do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit me shpejtësi deri 8km/s. Mirëpo, nesër pritet të bien dukshëm temperaturat.