Parashikimi i motit për sot

moti...

Moti në Kosovë sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditës së sotme temperaturat do të lëvizin nga ato minimale prej 15 gradë, ndërsa ato maksimalet do të arrijnë deri në 29 gradë celciuz./Kp/