Parashikimi i motit për sot

auto-moti-650x3581436192201_6229Moti sot në Kosovë, e enjte 23 shkurt 2017, parashikohet të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Era do të fryjë nga juglindja 15 deri 50 km/h.

Ndërkohë, parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga -5-C, ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri 13-C.