Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim – Malisheva Press

Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

moti2-629x340Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, kurse, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsisus. Shtypja atmosferike sërish do të rritet dukshëm mbi vlerat e normales. Lagështia relative në mëngjes do të jetë  rreth 80%, kurse gjatë ditës do të zbresë rreth 40%. Do të fryjë erë nga drejtimi verilindor me shpejtësi deri 7m/s.