Parashikimi i motit për këtë fundjavë

moti2-629x340Fushat me presion të lartë vazhdojnë të jenë prezent mbi vendin tonë, duke e karakterizuar një mot të vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të ulen deri në zero gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale gjatë këtyre dy ditëve do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.