Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Parashikimi i motit për javën e ardhshme – Malisheva Press

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

motiParashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme nga IHMK

Fushat me presion të lartë të cilat kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit, do të jenë të qëndrueshme gjatë kësaj periudhe. Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuar do të jenë ditën  e parë të javës. Temperatura minimale  do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë, mbi vlerat e normales. Lagështia relative e ajrit në mëngjes do të lëviz ndërmjet 92-95%, gjatë ditës do të zbresë nga 50-47%. Nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull. Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-4m/s.

Në fundjavë  priten kushte tjera meteorologjike, erëra, vranësira të dendura , ulje të theksuara në fushat barike dhe kushte për reshje.