Parashikimi i motit për fundjavë

motiParashikimi i motit për vikend nga IHMK

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i vranët dhe me  intervale me diell . Vranësirat  gjatë ditës do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius , kurse maksimalet e ditës do tè lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të mbetet labile por duke i ruajtur vlerat e normales . Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtesi 1-9m/s.