Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Parashikimi i motit për ditët në vijim – Malisheva Press

Parashikimi i motit për ditët në vijim

motiMasat relativisht të freskëta të ajrit të ardhura nga  verilindja dhe veriperëndimi i kontinentit do të jenë të qëndrueshme për ditët vijuese të javës. Në këtë gjendje sinoptike, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale kohore me diell. Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius. Një gjendje e ndryshueshme  e motit do të mbajë deri ditën e shtune. Nga dita e diele e tutje do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat maksimale do të pësojnë ngritje të lehta. Shtypja atmosferike do ti ruaj vlerat e normales me tendencë të ngritjes gjatë gjithë javës. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Temperaturat maksimale përgjatë vijës bregdetare do të lëvizin nga 31 gradë në  Shkodër deri 32 gradë në Sarandë.