Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Paralajamërimi tronditës i gjeneralit amerikan: Bëhuni gati për luftë! – Malisheva Press

Paralajamërimi tronditës i gjeneralit amerikan: Bëhuni gati për luftë!

McMaster, këshilltari i sigurisë së Presidentit amerikan Donald Trump ka paralajmëruar SHBA-në se ndoshta do duhet të përgatiten për luftë.

McMaster tha se Shtetet e Bashkuara duhet “të përgatiten për opsione ushtarake” ndërkohë që tensionet me Korenë e Veriut tashmë ka arritur pikën e vlimit, shkruan DailyStar.

Amerika ka nevojë për një opsion praktik ushtarak për të kërcënuar diktatorin Korean Kim Jong-un”, ka thënë ai

SHBA duhet të jetë në gjendje t’i përgjigjet regjimit komunist, për të shmangur një luftë të madhe dhe katastrofike, qofte edhe ushtarakisht”, përfundoi McMaster.