Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Pamje nga aktiviteti i alpinistëve të Klubit Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” (Foto) – Malisheva Press

Pamje nga aktiviteti i alpinistëve të Klubit Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” (Foto)

Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” çdo ditë e më shumë është duke bërë aktivitete bjeshkatare dhe alpine në Kosovë, Shqipëri dhe vende të ndryshme të karakterit profesional.

Së fundmi alpinistët e klubit ishin edhe në shtegun e Via Ferratas në grykën e Rugovës që realizuam ngjitje alpine. Por Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” nuk do të ndalët me kaq, që në vazhdim do kemi edhe aktivitete të ndryshme si: Ecje nëpër bjeshkë të ndryshme, ngjitjet nëpër maje, ngjitje alpine, kamping dhe rekreacion në natyrë. Kështu ka njoftuar Burim Buzhala Kryetar i Klubit Alpin-Bjeshkatar “Malisheva”.