Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Pamje e tmerrshme nga diga e liqenit të Mirushës (Video) – Malisheva Press

Pamje e tmerrshme nga diga e liqenit të Mirushës (Video)

Rritja e nivelit të ujit në liqenin e Mirushës ka kaluar limitet dhe pothuajse është në prag për të shpërthyer diga e liqenit. Kjo ka bërë që të rritet edhe ankthi për banorët e fshatit Mirushë të cilët nën ankth po jetojnë tash e sa vite, sidomos kur reshjet e shiut dhe borës rritin nivelin e ujit në këtë liqen. Në anën tjetër qeverisja komunale si duket nuk ka të njëjtin shqetësim me banorët, kjo të paktën jo deri tani që nuk ka ndërmarrë asnjë masë për rregullimin e kësaj dige dhe për rregullimin e shtratit të lumit  edhe pse ka vite që Malisheva si komunë përballët me vërshime, duke u shkaktuar miliona euro dëme në bujqësi dhe në pronat e qytetarëve.