Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Opozita e dërgon “Specialen” në Kushtetuese – Malisheva Press

Opozita e dërgon “Specialen” në Kushtetuese

deputetet_opoziteTri deputetet e partive opozitare, nga VV-ja, AAK-ja dhe NISMA, përkatësisht Albulena Haxhiu, Teuta Haxhiu dhe Valdete Bajrami kanë dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për interpretim të asaj se a ka pasur shkelje të Kushtetutës gjatë votimit të Gjykatës Speciale.

Haxhiu, pas dorëzimit të kërkesës ka theksuar se “ndonëse Gjykata Kushtetuese e ka humbur kredibilitetin e saj, ajo beson se gjyqtarët e kësaj gjykate do të marrin një vendim në përputhje me Kushtetutën e Kosovës”.

Ajo ka thënë se për të kundërshtuar vendimin për themelimin e Gjykatës Speciale do të ndërmarrin edhe veprime tjera, për të cilat nuk ka dhënë detaje. /Telegrafi/