Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nxënësja nga Malisheva niset për SHBA (FOTO) – Malisheva Press

Nxënësja nga Malisheva niset për SHBA (FOTO)

Organizata “Kosovo Hope” që udhëhiqet nga Berat Gegaj, sot në mëngjes ka nisur një grup të nxënësëve të shkollave të mesme nga e gjithë Kosova për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë grup të nxënësëve është edhe nxënësja nga Banja e Malishevës, Bulëza Telaku.

Ky është një program që organizohet tash e sa vite, me shumë sukses duke bërë që shumë nxënës të vazhdojnë shkollimin dhe jetën në SHBA.