Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nisma, VV dhe AAK mbajnë takim koordinues në Malishevë – Malisheva Press

Nisma, VV dhe AAK mbajnë takim koordinues në Malishevë

van

Subjektet politike Nisma, Vetëvendosje dhe AAK-ja janë takuar mbrëmë në Malishevë në zyrën e Nismës për Kosovën.

Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i Komunës së Malishevës z. Ragip Begaj, i cili është edhe kryetari i Nismës në Malishevë, në një postim në facebook ku thotë “Të dashur qytetarë,

Sot në zyret e NISMES në Malishevë prita në takim perfaqesues te partive opozitare të nivelit qendror nga AAK Znj.Donika Kada-Bujupi, z.Pal Lekaj dhe z.Ali Berisha po ashtu zyrtar të Levizjes Vetvendosjes nga qendra z.Dardan Molliqaj si dhe zyrtar nga dega e saj në Malishevë, pjes e takimit ishte edhe antari i kryesis së NISMES z.Xhevat Bislimi si dhe deputeti nga radhet e NISMES z.Enver Hoti.

Në këtë takim biseduam për gjendjejn aktuale në vend dhe u kordinuam për hapat që si opozit e bashkuar ti ndermarrim në të ardhmen.
Ne jemi të vendosur në qendrimet tona që tani më dihen, dhe se deri në tërheqjen e nënshkrimeve për Demarkacion dhe për Zajednicen nuk ka normailizim të gjendjes në Kuvend dhe në vendin ton në pergjithesi.

Temë diskutimi ishte deshtimi i Kosovës për pranimin në Unesco ku vlersuam qe kjo klas politike është duke dështuar në qdo veprim të tyre, sepse pushtetaret tanë me shum jan të interesuar të perfitojn poena politik sesa të mendojn ta dergojn vendin perpara.

Ndërsa edhe ish asambleisti i Vetëvendosjes Muhamet Bytyçi në një postim në facebook, me këtë përmbajtje  “Takim koordinues i subjekteve politike NISMA, Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe AAK në Malishevë. Zajednica dhe Demerkacioni si dy marrëveshje kriminale kundër Republikës nuk do të kalojnë. Në ditët në vazhdim edhe shumë aksione, aktivitete e protesta deri në fitore!”

Siç shihet në foto, në takim kanë marrë pjesë përfaqësuesit e subjekte në nivel lokal, në mesin e të cilëve edhe Kryetari Komunës Ragip Begaj, po ashtu edhe përfaqesues të këtyre partive në nivel qëndror, si Dardan Molliqaj, Donika Kadaj-Bujupi, Xhevat Bislimi dhe disa deputet të Kuvendit të Kosovës. /MalishevaPress

van1 van2 van3 van5