Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nisma: Votuesit e PDK-së dhunshëm po tentojnë të votojnë nga dy herë, kërkojmë hetime – Malisheva Press

Nisma: Votuesit e PDK-së dhunshëm po tentojnë të votojnë nga dy herë, kërkojmë hetime

nisma-drenasNisma për Kosovën ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme në lidhje me mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në Drenas.

Në konferencë është thënë se votuesit e Partisë Demokratike të Kosovës po tentojnë që të votojnë më shumë se një herë dhe atë në mënyrë të dhunshme, shkruan Periskopi.

Ata kanë kërkuar që organet përgjegjëse për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të merren me dëshmitë dhe të përcjellin parregullsitë që po ndodhin gjatë procesit.

Qytetarëve u është kërkuar që në dy orët e mbetura, të dalin e të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për votë.

Sipas tyre, ata duhet votuar ndryshimin. /Periskopi/