Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nisma në krizë: Fillojnë ti ikin asamblistët që fituan mandatet në Kuvendet Komunale – Malisheva Press

Nisma në krizë: Fillojnë ti ikin asamblistët që fituan mandatet në Kuvendet Komunale

Një asambliste komunale nga radhët e Nismës për Kosovën ka njoftuar se është kthyer në partinë të cilës bashkë me familjen e saj i ka përkitur – PDK-së.

Përmes një postimi në profilin e saj në “Facebook”, asamblistja komunale e Drenasit, Malsore Cakiqi, ka njoftuar se i bashkohet grupit të asamblistëve të PDK-së dhe se këtë e bën për arsye të shumta.

Cakiqi ka thënë se me familjen e saj kishin kaluar në Nisma pas “defekteve të rënda” që sipas saj i kishin vërejtur në kryesinë e degës së PDK-së në Drenas.

“Duke menduar se mund të bëjmë ndonjë ndryshim në komunën tonë, jemi anëtarësuar në Nisma për Kosovën. Për fat të keq, këtu në Nisma, zhgënjimin e patëm edhe më të madh”, ka shkruar Malsore Cakiqi.

Ajo thotë se gati të gjithë “profiterët dhe pazarxhinjtë politikë“ shkaku i të cilëve ishte larguar nga PDK kishin kaluar në Nisma.

“Në këtë gjendje, duke parë punën e jashtëzakonshme të kryetarit të komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, rikthimin e besimit të qytetarëve në institucione dhe zbatimin e ligjit, me bindje dhe vullnet, aderoj si asambliste nga grupi parlamentar i Nismës në PDK”, ka shkruar ajo.