Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nisma e ndërron ministrin Bajram Hasani me të akuzuarin Endrit Shala – Malisheva Press

Nisma e ndërron ministrin Bajram Hasani me të akuzuarin Endrit Shala

Ndryshime do të ketë këto ditë në Qeverinë e Kosovës. Mësohet se disa ministra do të hiqen dhe zëvendësohen me disa të tjerë.

KosovaPress mëson se Endrit Shala do të emërohet ministër i Tregtisë dhe Industrisë, dikaster që deri më tani udhëhiqej nga Bajram Hasani,  por që sot është liruar nga kjo detyrë.

Lirimi i tij është bërë me vendim të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe me kërkesë të partisë Nisma Socialdemokrate.

Detyrën e tij tashmë do ta ushtrojë zëvendësja e deritanishme Arbëresha Krasniqi./KosovaPress/