Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Nis protesta në Drenas kundër dënimeve të UÇK-së – Malisheva Press

Nis protesta në Drenas kundër dënimeve të UÇK-së

foto-1Një grup i veteranëve të luftës dhe qytetarëve të Drenasit janë mbledhur në sheshin kryesor të qytetit “Fehmi Lladrovci” për të protestuar kundër vendimeve të fundit të Gjykatës së Apelit me të cilat u është vërtetuar fajësia për krime lufte një grupi të pjesëtarëve të UÇK-së nga rajoni i Drenicës.

Në mesin e të dënuarve është edhe kryetari i komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, i cili dha dorëheqje një ditë pasi gjykata vendosi për fajësinë e tij.