Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në Suharekë – Malisheva Press

Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në Suharekë

Rreth orës 13:38 minuta Policia në Suharekë ka pranuar një informacion për një rrahje të disa të rinjve që kishte ndodhur në Stacionin e Autobusëve në Suharekë.

Pas hetimeve të para nga vendi i ngjarjes është bërë e ditur se tre të dyshuar të mitur: 15; 16 dhe 17 vjeç nga Duhla i kishin sulmuar po ashtu dy të mitur nga fshati Gjinoc të cilëve u kishin shkaktuar plagë  me thikë.

Të plagosurit janë përcjellë për në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren. Pak më vonë, mjekët e kanë konfirmuar vdekjen e  njërit nga të plagosurit ndërsa i dyti po trajtohet në emergjencë.

Hetues rajonalë dhe krim teknikët i kanë kryer procedurat hetimore në vendin e ngjarjes. Tre të dyshuarit janë arrestuar.

Po ashtu edhe mjeti me të cilin dyshohet të jetë kryer vrasja është sekuestruar  dhe do t’i kalojë prokurorisë së shtetit në cilësi të provës materiale.

Pritet intervista me të dyshuarit për të zbardhur rrethanat e rastit.