Në Prizren arrestohen tre hajna të telefonave

Arrestimi-pranga

Tre persona të dyshuar për vjedhje të telefonave, sot janë arrestuar në Prizren. Zëdhënësi i Policisë në Prizren Hazir Berisha tha se të arrestuarit dyshohen se me datën 19 mars në orët e vona të mbrëmjes kanë kryer vjedhje të rëndë nga një servis i telefonave celularë në rrugën “De Rada”.

“Pas identifikimit të kryerësve janë gjetur edhe dëshmitë materiale të vjedhura në lokal të cilat i janë kthyer pronarit, ndërsa të dyshuarit janë marrë në pyetje në prani të avokatëve mbrojtës dhe pas intervistave të njëjtit janë ndaluar nën masën e arrestit policor për 48 orë”, tha Berisha.

Të dyshuarit janë të njohur për policinë pasi kanë kryer vjedhje edhe herëve tjera./PrizrenPress.com/