Moti gjatë vikendit, përgatituni!

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë fundjavës, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të shiut, kurse në viset malore reshje shiu të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdoj të bije nën vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperendimi me shpejtësi mbi 13m/s.