Mot i ndryshueshëm gjatë kësaj jave

foto moti

Fillimi i kësaj jave të fundit të korrikut ka nisur me vranësira dhe reshje shiu. E tillë do të jetë koha të martën dhe temperaturat do të variojnë në 33 gradë celcius.

Temperaturat e larta priten të kthehen në fundjavë ku do të arrijnë në 37 gradë celcius. Edhe dita e enjte e javës pritet të jetë me vranësira.