Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Mësoni parashikimi i motit për javën e ardhshme – Malisheva Press

Mësoni parashikimi i motit për javën e ardhshme

motiVendi ynë do të ndikohet nga masat e freskëta të ajrit të cilat depërtojnë nga ana verilindore dhe veriperëndimore e Kontinentit. Pas kësaj periudhe të gjatë kohore me temperatura të larta, këto masa të freskëta do të ndikojnë në uljen në dy ekstremet e temperaturave, minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet nga 25-29 gradë Celsius. Derisa në viset malore kjo freski do të jetë shumë më e ndjeshme, ku maksimalet do të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Pra, një javë me vranësira të dendura dhe intervale kohore me diell. Vranësirat herë-herë do të përcillen me shkarkime rrufesh dhe reshje shiu, të cilat nëpër disa vende do të jenë rrebeshe shiu të përcjellura edhe me erëra të forta, shpejtësia e së cilës do të arrijë deri 13m/s.

Këto ulje të temperaturave dukshëm do të ndihen edhe për gjatë vijës bregdetare. Minimalet do të regjistrohen në Korçë 14 gradë, kurse maksimalet në Sarandë me 30 gradë Celsius.