Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Me art e dënojnë mosveprimin e ndërkombëtarëve për vdekjen e djaloshit sirian (Foto) – Malisheva Press

Me art e dënojnë mosveprimin e ndërkombëtarëve për vdekjen e djaloshit sirian (Foto)

femiuivdekur

Përdoruesit e mediave sociale, i janë përgjigjur me art vdekjes së djaloshit sirian në brigjet e Turqisë.

Ata po e portretizojnë djaloshin si një engjëll, kështu duke u munduar që t’i tregojnë bashkësisë ndëkombëtare që vdekja e tij është si pasojë e mosveprimit të tyre.

Me anë të fotos ku shihet djaloshi me fytyrë në rërë pa shenja jeta, përdoruesit kanë treguar zemërimin si dhe pikëllimin e tyre, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë mund t’i shihni fotografitë kreative që përdoruesit e Twitter po përdorin, për t’i bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që t’i ndryshojnë qëndrimet për refugjatë.

Kujdes këto pamje janë të rënda: