Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Malishevë: Prej nesër fillon vaksinimi i qenve shtëpiak (qenve me pronarë) – Malisheva Press

Malishevë: Prej nesër fillon vaksinimi i qenve shtëpiak (qenve me pronarë)

Drejtoria për Bujqësi dhe Pylltari, ka bërë të ditur se nga nesër, 28 mars 2018, fillon vaksinimi i qenve me pronar. Vaksinimi bëhet kundër sëmundjes së tërbimit dhe dehelmetizimin e tyre kundër ekinokokut. Me këtë rast, luten të gjithë pronarët e qenve, që të bashkëpunojnë me ekipet për vaksinimin e qenve.

Po ashtu, njoftohen të gjithë pronarët e qenve, se njoftimet për vaksinimin e qenve në vendbanimin e tyre, do të bëhen dy ditë më herët në vendet publike, siç janë shkollat, dyqanet dhe shtyllat elektrike nëpër fshatra.

Ky projekt, është i mbështetur nga Drejtoria e Bujqësisë.