Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Malisheva konfirmon kundërshtimin e ‘’Zajednicës’’ – PDK dhe LDK ikin nga salla e Kuvendit Komunal – Malisheva Press

Malisheva konfirmon kundërshtimin e ‘’Zajednicës’’ – PDK dhe LDK ikin nga salla e Kuvendit Komunal

kuvendi_malisheve

Sipas burimeve të MalishevaPress brenda Kuvendit Komunal të Malishevës ku është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme  në të cilën është diskutuar shkresa e Ministrit të Pushtetit Lokal Lubomir Mariç i cili ka kërkuar anulimin e deklaratës së KK Malishevë kundër ”Zajednicës”, shumica e asamblistëve e kanë rikonfirmuar kundërshtimin ndaj marrëveshjes së Asociacionit me shumicë serbe apo siç njihet ndryshe me emrin ”Zajednicë” duke ia kthyer mbrapshtë kështu kërkesën ministrit Mariç i cili vjen nga Lista Serbe.

Kanë qenë asamblistët e Nismës, Vetëvendosjes dhe AAK –së ata që kanë mbështetur rikonfirmimin e deklaratës kundër Zajendicës derisa “çuditërisht” asamblistët e PDK-së dhe të LDK-së kanë lëshuar sallën në kohën kur diskutohej dhe pritej të merrej vendimi për këtë çështje. /MalishevaPress