Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Lista Serbe ua prishi pazarin e partive shqiptare – Malisheva Press

Lista Serbe ua prishi pazarin e partive shqiptare

Lista Serbe ka prishur pazarin e koalicionit të partive shqiptare, PDK-AAK-NISMA-AKR (PANA). Vetëm dy ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion në shtëpinë e tij, Behgjet Pacolli ka humbur një ministri ende pa u krijuar Qeveriam shkruan sot Koha Ditore.

Ka hequr dorë nga udhëheqja e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, për t’ia lënë atë Listës Serbe. Ky vendim erdhi pas mbledhjes maratonike të zhvilluar ndërmjet koalicionit PANA dhe Listës Serbe. Finalizimi i pazarit me serbët i ka hapur rrugë vazhdimit të seancës konstitutive, e cila do të mbahet sot (e enjte).

Serbët kanë kërcënuar me mosvotim të institucioneve nëse u jepet edhe Ministria e Bujqësisë, krahas Ministrisë për Komunitete dhe Ministrisë së Pushtetit Lokal. Pa Listën Serbe, e cila ka 10 deputetë në Kuvendin e Kosovës, PANA nuk mund t’i formojë institucionet.