Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Ky mot do të mbretëroj gjatë fundjavës – Malisheva Press

Ky mot do të mbretëroj gjatë fundjavës

motiMot i vranët dhe me intervale me diell do të karakterizoj vendin tonë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile  ,kështu që  vende-vende do të shoqerohen me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 graë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të mbetet  në vlerat e normales me tendencë të rritjes në ditët në vijim. Do të  fryjë erë nga drejtimi  i verilindjes e leht deri mesatare.

Sipas parashikimeve numerike, sinoptike dhe radarike kjo gjendje bllokuese e  presionit nga pasditje e së dieles dalngadal do të ç’vendoset nga vendi ynë , duke krijuar mundesi që masat e ajrit me presion të lartë të mbizotrojnë mbi vendin tonë për të krijuar kushte që java e ardhshme të ketë temperatura pak sa ma të larta,  kthjellime dhe intervale më të gjata me diell.