Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme – Malisheva Press

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

moti-696x522Kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare do të dominojnë motin në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa me vranësira më të dendura do të paraqitet moti për zonat malore.

Parashikohet që orët e pasdites duke përfshirë edhe natën i gjithë territori i vendit do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, sërish vranësirat më të dukshme paraqiten në zonat juglindore.

Sa i përket situatës termike, temperaturat e ajrit nuk do të kenë ndryshime duke ruajtur të njëjtat vlera të tyre konstante.

Era do të fryjë mesatare, në tokë dhe në det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi kryesisht juglindor, kjo do të bëjë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.