Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja  me shpejtësi deri 7m/s.